Новини Маріупольської РДА

26 Листопада, 2022 р., 10:08
ору.Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
21 Листопада, 2022 р., 14:08
Вітаємо із Днем Десантно-штурмових військ Збройних сил України!
21 Листопада, 2022 р., 14:07
Українське національне свято, що відзначається щорічно 21 листопада, починаючи з 2017 року. Дата є знаменною для кожного українця і почала святкуватися замість Дня Свободи (22 листопада), проголошеного у 2005 році та скасованого у 2011 році. Свято покликане затвердити прагнення українських громадян до демократії, свободи і справедливості та схвалити рух до європейського майбутнього.
20 Листопада, 2022 р., 14:13
Це професійне свято працівників сільського господарства, підприємств із переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних та обслуговуючих підприємств та організацій агропромислового комплексу.
20 Листопада, 2022 р., 14:10
Цей день був заснований у 1954 році. Це важлива дата, оскільки в 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Також 20 листопада в 1989 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Починаючи з 1990 року одночасно з Всесвітнім днем дітей також відзначають річницю дня прийняття Генеральною Асамблеєю ООН як Декларації, так і Конвенції про права дітей.
11 Листопада, 2022 р., 18:11
Сьогодні голова райдержадміністрації, районної військової адміністрації Наталія БУКРЄЄВА провела онлайн-нараду стосовно надання на різних рівнях гуманітарної допомоги населенню Маріупольського району, що стали вимушено переселені до інших безпечних регіонів України та постраждали від військових дій збоку РФ.
09 Листопада, 2022 р., 18:09
Працівники Маріупольської райдержадміністрації, районної військової адміністрації та Маріупольської районної ради, на чолі з начальником районної військової адміністрації Наталією БУКРЄЄВОЮ, долучились до написання , який щороку проходить в День української писемності та мови.
09 Листопада, 2022 р., 18:07
Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва раніше святкували в Україні 23 березня. Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента, втім у 2013 році були внесені певні зміни і свято було перенесено на 9 листопада. Це було зроблено для того, аби святкувати його разом із Днем української писемності та мови, який також святкується щорічно 9 листопада.
09 Листопада, 2022 р., 18:03
День украї‌нської писе‌мності та мо‌ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Це свято започаткували ще у 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Мова народу - це генетичний код нації. А мова українського народу – це символ незалежності та суверенності. Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавали суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: її носіїв стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську мову в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей. У святковий День української писемності та мови щиро бажаємо всім любити та берегти свою рідну мову. А мова, як нетлінний скарб, буде для всіх нас оберегом і духовним джерелом життя. Тож бережімо, плекаймо нашу мову, і найголовніше – з любов’ю та гордістю несімо українське слово!
07 Листопада, 2022 р., 18:00
Сьогодні голова райдержадміністрації, начальник районної військової адміністрації Наталія БУКРЄЄВА разом з головою Синодального управління соціального служіння ПЦУ Сергієм ГОРОБЦОВИМ, відвідали у Дніпровському шпиталі захисниць та захисника з батальйону територіальної оборони Маріупольського району, які повернулись з полону в жовтні 2022 року.