Управління соціального захисту населення Маріупольської районної державної адміністрації інформує

Дата: 17.05.2024 15:17

Фото без опису

У м. Івано-Франківську розпочала/відновила свою діяльність Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас», яка переїхала/евакуйована з м. Краматорська, Донецької області.

ДРУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» -це установа, де постраждалим людям повертається надія і можливість відновлювання організму від хвороб і травм.

В установі можна отримати такі послуги:

1.  Психологічна допомога ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб.

Перелік необхідних документів

Для отримання психологічної допомоги другого рівня отримувач послуг може звернутися безпосередньо до Центру або за наявності технічної можливості звернутися до Мінветеранів із заявою в електронній формі через Єдиний державний реєстр ветеранів війни або Єдиний державний вебпортал електронних послуг чи його мобільний додаток.

Підставою для отримання послуг із психологічної допомоги є:

• направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якому отримувач послуг подав декларацію про вибір лікаря, або направлення лікуючого лікаря в разі надання психологічної допомоги одночасно з наданням медичної допомоги в стаціонарних умовах;
  • особисте звернення отримувача послуг.

Направлення до суб’єктів надання послуг лікарем здійснюється за результатами первинного психологічного скринінгу отримувача послуг. Під час першого звернення отримувач послуг звертається з письмовою заявою, яка складається ним у довільній формі, або надає направлення та пред’являє оригінали таких документів:

• паспорт громадянина України/паспорт громадянина України для виїзду за кордон або е-паспорт/е-паспорт для виїзду за кордон;
  • ІПН;
  • посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, постраждалого учасника Революції Гідності або посвідчення члена сім’ї загиблого, члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України (у разі наявності);
  • свідоцтва про народження учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, постраждалого учасника Революції Гідності (у разі, коли отримувачем послуг є батько або мати);
  • свідоцтва про шлюб (у разі, коли отримувачем послуг є дружина (чоловік) учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, постраждалого учасника Революції Гідності);
  • свідоцтва про народження дитини (у разі, коли отримувачем послуг є дитина учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, постраждалого учасника Революції Гідності);
  • свідоцтва про смерть учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, постраждалого учасника Революції Гідності (у разі, коли отримувачами послуг є члени сім’ї).

Термін реабілітації визначається індивідуально.

1.  Здійснення реабілітаційних заходів.

Перелік необхідних документів

Отримувач або його законний представник чи уповноважена особа для отримання послуг у державному закладі подають заяву до виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі її утворення) ради або до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) отримувача, а в період надзвичайного або воєнного стану може подавати заяву за місцем фактичного перебування отримувача, зокрема шляхом надсилання поштою.

До заяви додаються:

• індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю із позначками «ПОКАЗАНО РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ЦЕНТРИ» у розділах: 1.«Медична реабілітація (відновна терапія, медичне спостереження)», 2.«Психолого-педагогічна реабілітація», 3.«Фізична реабілітація», 6.«Фізкультурно-спортивна реабілітація», 7.«Соціальна та побутова реабілітація»;
  • паспорт (для дитини - паспорт батьків);
  • ІПН;
  • виписка з амбулаторної картки Ф027/о;
  • для дитини віком до 14 років - свідоцтво про народження.

Уповноважений орган протягом трьох робочих днів з дати надходження заяви перевіряє наявність усіх необхідних відомостей, реєструє заяву, формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики за технічної можливості) та надсилає її до державного закладу для прийняття рішення про надання послуг отримувачу. Реабілітаційні послуги надаються безкоштовно.

Центр володіє потужною матеріально-технічною базою для забезпечення комплексу реабілітаційних послуг:

• лікувальна фізкультура;
  • ерготерапія;
  • фізіотерапія;
  • масаж;
  • заняття з психологом;
  • заняття з логопедом;
  • заняття з техніки мовлення.

Термін комплексної реабілітації визначається індивідуально мультидисциплінарною комісією закладу, але він не може перевищувати 30 календарних днів на рік.

За довідками звертатися по телефону чи електронну адресу:

dmcpri@ukr.net,