День пам’яток історії та культури

Дата: 18.04.2023 10:34

Фото без описуФото без опису

18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам'яток і визначних місць, а в Україні – День пам’яток історії та культури.

Головна мета цього свята - ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства.

Внаслідок дій російської армії, на території нашої держави зруйновані численні пам’ятки архітектури. Серед них церкви, мечеті, синагоги, театри, пам'ятники, бібліотеки, музеї. Понівечені цілі міста – Чернігів, Суми, Харків і, звичайно, наш з вами Маріуполь... Все що, ми так бережемо і любимо.

Сьогодні, як ніколи, ми усвідомлюємо вразливість культурної спадщини та необхідність ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь.