Військовий облік для жінок: протягом 2022 року продовжиться перехідним періодом

Дата: 20.01.2022 14:25

Міноборони затвердило Перелік спеціальностей та/або професій, суміжних з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних. Відповідний наказ №313 від 11.10.2021 набув чинності 17 грудня.

«Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Наразі ведеться робота зі спрощення порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій, суміжних військово-облікових спеціальностей», - заявила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

Вона додала, що про будь-які зміни у військовому обліку жінок Міністерство оборони обов'язково повідомить громадськість.

За її словами, штрафів упродовж 2022 року не буде. Це питання також вивчається щодо можливих змін.

Наголошується, що оборонне відомство також опрацьовує питання спрощення всіх процедур постановки на облік як чоловіків, так і жінок, у тому числі й у частині «цифровізації» тих процесів, які технічно можна перекласти онлайн.